Informacje nadesłane

Zapraszamy do udziału w konkursie RESILIENT DESIGN COMPETITION

Konkurs organizowany jest przez The Building 4Humanity. 

Zapraszamy na kolejny Dzień Młodego Architekta i Dzień Młodego Inżyniera

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzami Architektury i Budownictwa! Podczas wydarzenia odbędzie się Gala Builder For The Future, zostaną na niej wręczone nagrody laureatom konkursów Konkursu dla Młodych Architektów i Konkursu dla Młodych Inżynierów.

Konkurs Drewno w Architekturze

Konkurs „Drewno w Architekturze” dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Przy czym autor projektu mógł wykorzystać właściwości drewna zarówno w każdym z tych trzech aspektów, jak też tylko w jednym z nich. Kryteria oceny obejmują również wartość rozwiązań architektonicznych oraz jakość relacji pomiędzy tworzywem a kształtowaną formą.

ARCHI-KURACJA – architektoniczna poradnia zdrowia i estetyki

Zapraszamy do udziału w Warsztatach Projektowych - ARCHI-KURACJA – architektoniczna poradnia zdrowia i estetyki . Warsztaty odbywają się w ramach organizowanego przez OW SARP Tygodnia z Architekturą.

Na czym polega architektura zrównowazona? Jak projektowac ze szczególna uwaga na poszanowanie srodowiska i głos uzytkowników? Jak wspomóc społecznosci działajace na rzecz poprawy jakosci lokalnych przestrzeni?
Pracę zespołów wspierać będzie międzybranżowy zespół, m. in.:
dr inż. Urszula Koźmińska – WAPW
dr hab. Barbara Lewenstein – ISNS UW
Izabella Mier-Jędrzejowicz – Ogród Botaniczny UW
arch. Dariusz Śmiechowski – ASP, OW SARP

Zapraszamy do udziału w konkursie Schindler Award

Powraca Schindler Global Award – jeden z najbardziej znanych konkursów dla studentów, dotyczący projektowania przestrzeni miejskich. Tym razem jego uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami drugiego co do wielkości miasta na świecie – Bombaju.

KU Leuven - Master of Human Settlements / Master of Urbanism and Strategic Planning

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na studia Master of Human Settlements / Master of Urbanism and Strategic Planning na Uniwersytecie w Leuven, Belgia.

Konkurs na plakat bezpieczeństwa pracy

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 27. edycji Konkursu na plakat z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy. Tematem tegorocznej edycji jest „Biuro”. Organizatorem Konkursu jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, współorganizatorami są Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie, Łodzi i Warszawie, a patronują mu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Główny Inspektor Pracy.

Zapraszamy do udziału w konferencji UTP w Bydgoszczy "Nauka niejedno ma imię ..."

Zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń i streszczeń  VI edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Nauka niejedno ma imię ...", która odbędzie się obiektach dydaktycznych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w dniach 23-24 czerwca 2018r.

Konferencja - Robimy Studium!

Już za tydzień wydarzenie, które zapoczątkowuje prace nad Studium dla Warszawy. W programie jest także Departament Propozycji – zapraszamy do przedstawienia propozycji

Konkurs "Wnętrze & Dizajn"

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ma przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu pt. "Wnętrze & Dizajn" organizowanego we współpracy z wrocławskim Okręgiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Urban Summer School: Forma Otwarta

Zapraszamy do udziału w Urban Summer School: Forma Otwarta

Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

Firma VELUX pragnie zaprosić studentów architektury do udziału w piętnastej edycji konkursu o staż w biurze architektonicznym firmy VELUX w Danii.

Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 27 maja 2018 roku. 

Cykl spotkań „Warszawskie Konserwacje”

Stołeczny Konserwator Zabytków serdecznie zaprasza na cykl spotkań „Warszawskie Konserwacje” edycja 2018, który odbędzie się w dniach 14 -15 kwietnia oraz 21-22 kwietnia 2018 r.

Konferencja Partycypacja dla przestrzeni. Przestrzeń dla partycypacji

Zapraszamy do udziału w konferencji Partycypacja dla przestrzeni. Przestrzeń dla partycypacji

Fundacja Dekaban ogłaszają konkurs na STAŻ POST-DOKTORSKI

POLITECHNIKA WARSZAWSKA - Fundacja Dekaban ogłaszają konkurs na STAŻ POST-DOKTORSKI w roku akademickim 2018/2019 na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor

WYSTAWA STUDENCKA PQ / Nabór do zespołu

Praskie Quadriennale (Prague Quadrennial of Performance Design and Space) to największe na świecie wydarzenie poświęcone projektowaniu przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych, które od 1967 roku ma miejsce co cztery lata w Pradze. Najbliższa edycja odbędzie się w czerwcu 2019 roku, a jedną z głównych ekspozycji będzie, jak w poprzednich latach, Wystawa Studencka.

Zapraszamy do udziału w warsztatach wnętrzarskich

Zapraszamy do udziału w warsztatach wnętrzarskich organizowanych przez Decoroom.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Military Museum"

A po przerwie zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie studenckim organizowanym przez YAC: "Military Museum".

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych Woven

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych na temat konstrukcji drewnianych Woven na Słowacji. Warsztaty składają się z dwóch faz: projektowania i budowy. Podczasy fazy budowy uczestnicy będą budować zaprojektowane przez siebie instalacje. 

Warsztaty Art.Architecture 2018 w Portugalii

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych Art.Archtiecture 2018 w Lizbonie.

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt. „Zmieniamy Białystok – Plac NZS jutra!”

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Inicjatywę Plac NZS na projekt placu w Białymstoku.

Buntowniczka architektury w Warszawie - wykład organizowany przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza

Gościem czwartego wykładu z cyklu „Od wizji do projektu” organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza będzie Odile Decq, nazywana „punk rockową architektką”. Wykład odbędzie się 23 marca 2018 roku,  tym razem w Centrum Konferencyjnym POLIN.

Konkurs Hyperlocal

Zapraszamy do udziału w konkursie HYPERLOCAL organizowanym przez nową internetową platformę dla studentów COMMUN.

Zapraszamy do udziału w konkursie Mazda Design 2018

Zapraszamy do udziału w konkursie Mazda Design 2018 - reVISION

Tegoroczna, dziewiąta edycja konkursu projektowego Mazda Design 2018 organizowana jest pod hasłem reVISION. To zachęta do rewizji sposobu myślenia o współczesnym designie – poszukiwanie nowych znaczeń, czerpanie z odczytywanej na nowo tradycji, łączenie historycznych i nowatorskich metod tworzenia. Dlatego graficznym znakiem konkursu (stworzonym przez grafika - Pawła Miszewskiego) jest symbol nieskończoności namalowany jednym autorskim gestem, oznaczający ciągłość, powtarzalność, odradzanie się idei, innowacyjność czerpiącą z tradycji. 

The Engineers band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów uczelni, którzy obok prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce.