Aktualności

Wykład „Architektura i polityka”

Zapraszamy na wykład „Architektura i polityka”, który wygłosi profesor Marek Budzyński

Sukces absolwentów naszego Wydziału w konkursie „Nagroda Prezydenta” za najlepsze prace dyplomowe

Prezydent m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy po raz czwarty zorganizowało konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy. Konkurs „Nagroda Prezydenta” ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy i badaczek rozwojem miasta, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jego tożsamości. Laureatów i laureatki poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 22 października w nowo otwartym Muzeum Woli – oddziale Muzeum Warszawy.

Rejestracja na kofnerencję Redefining Cities in View of Climatic Changes otwarta do 30 października

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji Redefining Cities in View of Climatic Changes organizowanej przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2019 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przy ul. Rektorskiej 4 w Warszawie.

Przesunięcie terminu publicznej obrony rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pętkowska

Dziekan  Wydziału  Architektury  Politechniki  Warszawskiej zawiadamia, że termin publicznej obrony rozprawy doktorskiej mgr inż. arch. Joanny Pętkowskiej uległ przesunięciu. Nowa data obrony jest w trakcie ustalania.

Circular Design for Architects and Urban Planners. Students Workshop

W dniach 09-11.10.2019 miały miały miejsce warsztaty dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Circular Design for Architects and Urban Planners. Students Workshop z udziałem arch. Menno Rubbens reprezentującym holenderskie studio architektoniczne CEPEZED. 

AEC Global Teamwork 2020 - Projekt PBL realizowany na Stanford University we współpracy z WAPW

AEC Global Teamwork 2020 - Architecture Engineering Construction. Projekt PBL realizowany na Stanford University we współpracy z WAPW

Podwójny Wykład: Andreas Sonderegger / Roger Boltshauser

Zapraszamy na dwa wykłady, które rozpoczną się w piątek o 16.30 w audytorium 103. Wykłady wygłoszą szwajcarscy architekci Andreas Sonderegger i Roger Boltshauser. Wydarzenie powiązane jest z konferencją Polish Swiss Innovation Day 2019

Historyczne posiedzenie Rady Wydziału

W ostatnim tygodniu września odbyło się ostatnie w 100 letniej historii posiedzenie Rady Wydziału, jako wybranego przez społeczność Wydziału organu kolegialnego, decydującego o najważniejszych jego sprawach, w tym prowadzącego postępowania naukowe. 

Wystawa "Young Viennese Architects and Landscape Architects"

Austriackie Forum Kultury i Wydział Architektury Politechniki zapraszają na wernisaż wystawy "Young Viennese Architects and Landscape Architects".

Spotkanie poświęcone nowemu Regulaminowi Studiów w Politechnice Warszawskiej

Prodziekan ds. Studiów WAPW dr inż. arch. Krzysztof Koszewski oraz Prodziekan ds. Studenckich WAPW dr Iwona Szustakiewicz wraz z Wydziałową Radą Samorządu WAPW zapraszają na spotkanie poświęcone nowemu Regulaminowi
Studiów w Politechnice Warszawskiej.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pętkowska

21 października 2019 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy na część otwartą konferencji "Better Urban Life Warszawa i Zurych - dwie zmieniające się metropolie"

Zurych i Warszawa są najsilniejszymi centrami gospodarczymi swoich państw. Rozwój miast musi być przemyślany, by tak w pełni wykorzystywać ich potencjał jednocześnie nie szkodząc mieszkańcom i środowisku. Jaki kierunek należy obrać? Czy można wypracować wzorce lepszego życia w mieście? Punktem wyjścia konferencji są dwa wyjątkowe projekty realizowane w Warszawie i Zurychu. VARSO, usytuowany w centrum miasta, będzie najwyższym budynkiem w UE. ENSEMBLE połączy w sobie dwa wieżowce wraz ze stadionem.

Konkurs PUM - czas na nadsyłanie zgłoszeń do 9 października

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości! Konkurs odbywa się pod patronatem WAPW.

PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców to konkurs dla osób, które poświęciły swoje badawcze prace dyplomowe, magisterskie lub doktorskie, szeroko rozumianej problematyce mieszkalnictwa.

PUM oznacza powierzchnię użytkową mieszkalną. Jest to parametr liczbowy – suma powierzchni użytkowej, mierzonej po wewnętrznym obrysie ścian mieszkania. Będąc ważną składową analizy chłonności, PUM staje się kartą przetargową w większości komercyjnych inwestycji mieszkaniowych. Inwestorzy chętnie wybierają działki, na których da się realizować budynki z jak największą liczbą mieszkań, dzięki czemu PUM osiedla jest jak najwyższy. Wskaźnik definiuje również cenę działki przeznaczonej pod mieszkaniówkę.

Nabór do programu Athens

Zapraszamy do udziału w programie Athens. Sesje ATHENS odbywają się dwa razy do roku - w marcu i w listopadzie. Każda z nich obejmuje dwie obowiązkowe części: pięciodniowy intensywny kurs (30 godzin) oraz program kulturalny European Dimension Activities (10-15 godzin). Na zakończenie każdej sesji instytucja goszcząca oficjalnie uznaje/ocenia wykonane prace uwzględniając wyniki zorganizowanego przez siebie egzaminu, ocenionego zgodnie z właściwym dla tej uczelni systemem oceniania. Za każdą sesję można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 16-24 listopada 2019 r. Uczestnictwo w sesji ATHENS jest bezpłatne. Koszty podróży oraz utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie.

Warsztaty: Circular workshop for students of Architecture

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, CEPEZED b.v., SARP Warszawa oraz INNOWO. Warsztaty będą dotyczyć projektowania architektonicznego w kontekście ekonomii obiegu zamkniętego. Warsztaty będą prowadzone po angielsku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Marta Szejnfeld

16 września 2019 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Michał Popławski

18 września 2019 r. godz. 10:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Konferencja "International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering"

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering - ICAADE, która w odbędzie się w dniach 13-16.10.2019 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Konkursy architektoniczne - Wrzesień

Nadchodzi wrzesień, wakacje się powoli kończą, ale to nadal oznacza miesiąc czasu do początku studiów. Polecamy wykorzystać ten czas na spróbowanie swoich sił w jakimś konkursie architektonicznym.

W zgodzie z naturą: wykład Dorte Mandrup w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na wykład który wygłosi Dorte Mandrup, światowej sławy architektka, założycielka międzynarodowego studia Dorte Mandrup Arkitekter.

Nowatorstwo i poszanowanie tradycji. Artystyczne wizjonerstwo i respektowanie lokalnego rzemiosła. Eksplorowanie alternatywnych rozwiązań i przywiązanie do dzikości natury. Wykład odbędzie się 18 października i będzie 5. odsłoną corocznego cyklu Fundacji im. S. Kuryłowicza „Od wizji do projektu”. Wykład jest współorganizowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Serdecznie gratulujemy absolwentce WAPW Joannie Wierzbickiej nagrody w konkursie Fondazione Frate Sole

Serdecznie gratulujemy absolwentce WAPW Joannie Wierzbickiej otrzymania wyróżnieniaa w konkursie Fondazione Frate Sole

Nagrodzeni w konkursie "Dyplomy z Archicadem"

Serdecznie gratulujemy absolwentom WAPW nagrodzonym w konkursie "Dyplom z Archicadem"!

Gratulujemy wygranym w konkursie na projekt zagospodarowanie terenów kopca Powstania Warszawskiego na Mokotowie

Zarząd Zieleni ogłosił wyniki konkursu na projekt zagospodarowanie terenów kopca Powstania Warszawskiego na Mokotowie. 

Nowy Regulamin Studiów

Na naszej stronie pojawił się nowy Regulamin Studiów. Nowy Regulamin Studiów został uchwalony uchwałą nr 363/XLIX/2019 z dnia 26/06/2019 Senatu Politechniki Warszawskiej.

Konferencja "Redefining Cities in View of Climate Changes"

W listopadzie na naszym Wydziale będzie odbywać się kolejna międzynarodowa konferencja: "Redefining Cities in view of Climatic Changes". Ostateczny termin rejestracji prelegentów 30 czerwca 2019 roku.