Aktualności

Ankietyzacja Online

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej informuje, że ankietyzacja będzie przeprowadzana drogą elektroniczną począwszy od aktualnego semestru. Możliwość udziału będzie otwarta do 10 lipca br. do godz 23:59.

Wyniki Głosowania Uczelnianej Komisji Wyborczej

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie - wyniki konkursu

Serdeczne Gratulujemy nagrodzonym w konkursie na Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie 

Otwarcie wystawy plenerowej odbędzie się 15.06.2020 o godzinie 15.30 na skwerze przed Biblioteką Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. Wernisaż jest połączony z uroczystością nadania nazwy Skweru im. Bohdana Lacherta.

W poniedziałek odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Uwaga, zgodnie z §1 ust. 4 pkt 3 Zarządzenia nr 25/2019 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2019/2020:
w poniedziałek (15.06.2020 r.) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Wystawy projektów studenckich - dostępne online!

W naszej internetowej galerii na stronie Moodle WAPW od końca maja trwają wystawy projektów studenckich. Zapraszamy do oglądania!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Koszewska

15 czerwca 2020 r. godz. 15:30, posiedzenie w trybie zdalnym

Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów

Troje studentów i absolwentów naszego Wydziału zostało uhonorowanych w VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie organizatora konkrusu: https://builderpolska.pl/2020/05/29/wyzwanie-mlodego-architekta/

Uchwała Wydziałowej Komisji Wyborczej w sprawie terminarza wyborów na Wydziale Architektury PW

Wydziałowa Komisja Wyborcza podjęła 29 maja 2020 roku uchwalę w sprawie terminarza wyborów na Wydziale Architektury PW.

Poniżej publikujemy jej treść wraz z załącznikiem określających szczegóły terminarza.

Ważna informacja dotycząca przewodów doktorskich wszczętych przed dniem 1 maja 2019 r.

Zwracamy uwagę na zapis art. 179 ust. 4 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 3 lipca 2018 r. Dz. U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.), z którego wynika, że przewody doktorskie wszczęte przed dniem 01.05.2019 r. i niezakończone do dnia 31.12.2021 r. będą zamykane lub umarzane. Poniżej zamieszczamy pismo Pani Prodziekan ds. Nauki dotyczące tego tematu.

Drzwi Otwarte Wydziału Architektury PW 2020

Zaistniała sytuacja pandemiczna nie jest codzienna, dlatego dni otwartych drzwi w tym roku będą wyjątkowe. W imieniu Wydziałowej Rady Samorządu zapraszamy na dwie e-konferencje.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym w konkursie Young Talent Architecture Award: YTAA 2020

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym w konkursie Young Talent Architecture Award: YTAA 2020. Fundacja Miesa van der Rohe ogłosiła listę nominowanych do trzeciej edycji tego konkursu. Wśród 383 projektów znalazły się także 4 projekty z naszego Wydziału.

Informacja o pomocy psychologicznej dostępnej dla studentów, doktorantów oraz pracowników Politechniki Warszawskiej.

Dla wszystkich studentów, doktorantów i pracowników została uruchomiona nieodpłatna zdalna pomoc psychologa za pomocą Microsoft Teams oraz kontaktu telefonicznego z psychologiem.

Gratulacje dla zwycięzców w konkursach Teoria i Praktyka organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza

Wieśland - projekt Jana Szeligi i Krzysztofa Janasa

Wieśland - projekt wykonany przez Krzysztofa Janasa i Jana Szeligę (absolwent naszego Wydziału) - podwójnym zwycięzcą w konkursach Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Czy wiejska sielanka może stanowić tło nowoczesnego architektonicznego projektu? A śmiały manifest z wizją zielonych łąk lub młyna w centrum miasta może być równocześnie realnym obiektem architektoniczno-urbanistycznym? Okazuje się, że tak i udowadniają to autorzy pracy konkursowej, którzy 26 marca 2020 r. wygrali oba programy organizowane przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza: Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA Edycja 2019.

Uwaga: 29.04.2020 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Pomimo, że obecnie Politechnika Warszawska prowadzi nauczanie w systemie zdalnym to uprzejmie przypominamy, że:"W semestrze letnim: 1) 29.04.2020 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek;"

 

– zgodnie z  §1 ust. 4 pkt 1 Zarządzenia nr 25/2019 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2019/2020.

Gratulujemy wyróżnienia w konkursie "Central Park Book Studio" zespołowi studentów z naszego Wydziału

Praca konkursowa: Kinga Batte, Weronika Urban, Kacper Kozak

Kinga Batte, Weronika Urban i Kacper Kozak, studenci naszego Wydziału otrzymali wyróżnienie w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Switch Competitions. Zadaniem było wykonanie projektu pawilonu-biblioteki w nowojorskim Central Parku.

Od 12 marca 2020 wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywające się na Wydziale Architektury PW będą prowadzone w trybie zdalnym

Informacje ws. działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19)

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej nr 16/2020 z dnia 11.03.2020  r. i aktualizacją z dnia 8 kwietnia 2020 roku oraz aktualizacją z dnia 14 maja 2020 roku w dniach 12 marca - 29 maja br. zawieszone zostają  zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach studiów I i II stopnia (licencjackich, inżynierskich, magisterskich), jednolitych studiów magisterskich we wszystkich trybach (stacjonarne, niestacjonarne), w szkołach doktorskich, na studiach podyplomowych (z wyłączeniem zajęć prowadzonych zdalnie), w tym w Szkole Biznesu PW oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku PW. Odwołane zostają kursy i szkolenia, a także wszystkie wydarzenia i  konferencje organizowane w Politechnice Warszawskiej. 

Zgodnie z zarządzeniem nr 7 (Zarządzenie nr 7_Dziekana WAPW) Dziekana Wydziału Architektury od 1 czerwca wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie. Działanie Biblioteki WA zostanie wznowione od dnia 8 czerwca 2020.

Serdecznie gratulujemy sukcesu w konkursie Piotrowi Bujnowskiemu - prowadzącemu zajęcia na naszym Wydziale

W tym tygodniu rozstrzygnięto konkurs SARP Kasprzaka na projekt nowych biurowców Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Warszawie. Jury zarekomendowało do realizacji propozycje dwóch pracowni: Piotr Bujnowski Architekt i JSK Architekci.

Harmonogram marcowej sesji magisterskiej - od 12 marca obrony odwołane

Harmonogram marcowej sesji magisterskiej

Obrony zaplanowane na 11 marca odbędą się bez udziału publiczności. Od 12 marca obrony zostały odwołane.

Zapraszamy do głosowania na projekt studentów naszego Wydziału w Budżecie Partycypacyjnym PW

Zaczyna się głosowanie na Budżet Partycypacyjny PW. Projekt Studentów Wydziału Architektury PW na wyposażenie Klubu Studenckiego Stan Surowy zakwalifikował się do etapu głosowania ogólnego! Zapraszamy wszystkich do oddania głosu.

Spotkanie na temat koronawirusa

Uwaga!

Zmiana charakteru spotkania w sprawie koronawirusa.

Zgodnie z sugestiami, które wpłynęły do Dziekana i po konsultacji ze służbami sanitarnymi ilość osób biorąca udział w spotkaniach informacyjnych w sprawie koronawirusa zostaje ograniczona.

ODWOŁANE: Prezentacja książki i dyskusja: Rysunek Architektoniczny w Praktyce, czyli jak patrzeć ze zrozumieniem

Wydarzenie odwołane

Zapraszamy na Prezentację Książki:
Rysunek Architektoniczny w Praktyce, czyli jak patrzeć ze zrozumieniem

ODWOŁANE: Wystawa projektów dyplomowych magisterskich

Według Zarządzenia JM Rektora PW nr 16/2020 z dnia 11 marca 2020 zajęcia dydaktyczne na naszym Wydziale są odwołane od 12 marca do 14 kwietnia.
https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Zarzadzenie-Rektora-PW

Komunikat Rektora PW w związku z koronawirusem SARS-CoV-2

Ważne informacje dla studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej. Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Politechniki Warszawskiej.

Gratulujemy wyróżnień w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej placu Wiosny Ludów i ulicy Szkolnej w Poznaniu

Gratulujemy studentom naszego wydziału otrzymania wyróżnień w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej placu Wiosny Ludów i ulicy Szkolnej w Poznaniu. Wyróżnione zostały 2 zespoły: Magdalena Karpińska, Magdalena Storożenko oraz Patrycja Krupa, Marek Martynowicz i Zuzanna Trzcińska.

Gratulujemy studentom WAPW nagrody w konkursie Xi'an Train Station

Serdecznie gratulujemy studentom WAPW w zespole: Michał Ruman oraz Kacper Guranowski otrzymania wyróżnienia w konkursie organizowanym prze YAC (Young Architects Competitions) - Xi'an Train Station.