Aktualności

Spotkanie Dotyczące Nowego Programu Studiów

We wtorek 10 grudnia o godzinie 15.15 w audytorium 103 odbędzie się spotkanie dotyczące nowego programu studiów, który zostanie wdrożony od 1 października 2020 roku. 

Zapraszamy do składania aplikacji na specjalność Architektura Informacyjna

Specjalność Architektura Informacyjna prowadzona jest przez Zespół Architecture for Society of Knowledge, Pracowni Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerem - Katedra Projektowania Architektonicznego.

Mies+ WAPW. Konkurs na Najbardziej Pociągającą Ideę Projektową

Już 06.12 o 18:00 zapraszamy na uroczystą Galę Finałową Konkursu na Najbardziej Pociągającą Ideę Projektową 2019, która odbędzie się w gmachu WAPW w sali 103. Spośród finalistów wyłonionych w drodze czerwcowego głosowania przeprowadzonego na Wydziale Architektury jury, złożone z przedstawicieli najlepszych polskich biur architektonicznych i nauczycieli akademickich, wybierze laureatów. Każdy uczestnik wydarzenia, w drodze głosowania, będzie mógł zadecydować, który z finalistów zostanie wyróżniony nagrodą publiczności.

Konferencja "Redefining Cities in View of Climatic Changes"

W dniach 20 i 21 listopada 2019 odbyła się międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa Redefining Cities in View of Climatic Changes, której organizatorem był Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Współorganizatorem było Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technoloii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT)

Wyróżnienie w XI edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii Innowacyjny Naukowiec dla dr inż. arch. Łukasza Piątka

Laureaci XI edycji konkursu Innowator Mazowsza, fot. innowacyjni.mazovia.pl

Serdeczne gratulacje dla dr inż. arch. Łukasza Piątka za wyróżnienie w XI edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii Innowacyjny Naukowiec!

Dr inż. arch. Łukasz Piątek otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską obronioną na naszym Wydziale: „Architektura budynków pływających: uwarunkowania i kierunki rozwoju w Polsce po roku 2000”.

Wyróżnienie w konkursie Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS, im. Profesora Jana Zachwatowicza, na najlepsze prace dyplomowe dla Łukasza Gadomskiego

Gratulujemy! Tegoroczny dyplom magisterski obroniony na naszym Wydziale przez Łukasza Gadomskiego, pod kierunkiem dr inż. arch. Marcina Górskiego, został wyróżniony w konkursie Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS, im. Profesora Jana Zachwatowicza, na najlepsze prace dyplomowe studentów szkół wyższych podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego w roku 2019.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paweł Pedrycz

3 grudnia 2019 r. godz. 15:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych magisterskich

Do 13 grudnia w Pawilonie Wystawowym dostępna będzie wystawa projektów dyplomowych absolwentów studiów magisterskich. Zapraszamy!

Nagrody Złotej Kredy Politechniki Warszawskiej rozdane!

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy. 

Spotkanie w Małej Auli Gmachu Głównego PW rozpoczęło wystąpienie Prorektora ds. Studenckich prof. Janusza Walo, który przybliżył zebranym ideę “Stypendium pod choinkę” i podkreślił wartość nagradzania studentów i doktorantów działających na rzecz promowania Uczelni i popularyzacji nauki.

Główną część wydarzenia, wręczenie dyplomów wykładowcom cieszącym się największym uznaniem wśród studentów swoich wydziałów, zapowiedział Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein. W swoim przemówieniu zaznaczył, jak dużą rolę odgrywa dydaktyka w kontekście działania uczelni badawczej.

Wyniki Konkursu „Drewno w Architekturze”

W dniu 14 listopada 2019 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyło się ogłoszenie wyników w konkursie „Drewno w Architekturze” oraz gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą magisterską pracę dyplomową, a także otwarcie wystawy pokonkursowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Interdyscyplinarne warsztaty - Redefiniowanie Warszawy wobec zmian klimatycznych

W ten piątek (15 listopada) odbyły się warsztaty "Redefiniowanie Warszawy wobec zmian klimatycznych", organizowane przez Wydział Architektury PW razem z Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP Oddział Warszawski SARP, Partnerstwo dla klimatu i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

O architekturze: Ultra Architects

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze". Naszymi gośćmi będą architekci Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski- założyciele biura Ultra Architects.

Konkurs Teoria i Stypendium Praktyka - edycja 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Konkursu Teoria i Stypendium Praktyka. Jeśli zajmujecie się takimi tematami jak relacje kultury i architektury, albo zastanawiacie się jak ulepszyć istniejącą przestrzeń publiczną to być może jest to program dla was!

Konkurs dla Młodych Architektów

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu dla Młodych Architektów. W VII edycji (2019-2020) Konkursu zapraszamy do spróbowania swoich sił w dwóch zadaniach: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” i zadanie architektoniczne: „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Taiwan Job Talks

W poniedziałek, 18 listopada w salach Biblioteki Głównej odbędzie się Taiwan Job Talks

Spotkanie - Barbara Garncarczyk -architektura, historia, zabytki

Dziekan Wydziału Architektury, Koło Naukowe Architektury Rodzimej oraz Wydziałowa Rada Samorządu WAPW zapraszają na spotkanie z Panią Barbarą Garncarczyk - architekt, studentką tajnego nauczania na Wydziale, w czasie II wojny światowej, uczestniczką Powstania Warszawskiego, zasłużoną w ratowaniu zabytków.

Zapraszamy na wykład - Regenerative Design in Digital Practice - Emanuele Naboni

Zapraszamy do udziału w Wykładzie, który wygłosi Emanuele Naboni z KADK w Kopenhadze. Wykład poświęcony będzie tematyce projektowania regeneratywnego, przy użyciu nowoczesnych cyfrowych metod projektowania. Projektowanie Regeneratywne to szersze spojrzenie na problem projektowania w kontekście strategii zrównoważonego rozwoju. 

Dołącz do zespołu twórców niezwykłej farmy dla niepełnosprawnych "Dobra Wola"

12 Listopada o godz 15.00 na naszym Wydziale odbędzie się spotkanie z Jackiem Zalewskim - twórcą inicjatywy Farma "Dobra Wola". Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę - i wsparcie projektowe do powstającej koncepcji Farmy.

Wykład Dorte Mandrup / TEORIA / PRAKTYKA

Dnia 18 października na naszym Wydziale odbył się wykład światowej sławy architektki - Dorte Mandrup. Wydarzenie organizowane przez Fundacja im. Stefana Kuryłowicza oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się w gmachu  Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wykład „Architektura i polityka”

Zapraszamy na wykład „Architektura i polityka”, który wygłosi profesor Marek Budzyński

Sukces absolwentów naszego Wydziału w konkursie „Nagroda Prezydenta” za najlepsze prace dyplomowe

Prezydent m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy po raz czwarty zorganizowało konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy. Konkurs „Nagroda Prezydenta” ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy i badaczek rozwojem miasta, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jego tożsamości. Laureatów i laureatki poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 22 października w nowo otwartym Muzeum Woli – oddziale Muzeum Warszawy.

Rejestracja na kofnerencję Redefining Cities in View of Climatic Changes otwarta do 30 października

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji Redefining Cities in View of Climatic Changes organizowanej przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2019 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przy ul. Rektorskiej 4 w Warszawie.

Przesunięcie terminu publicznej obrony rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pętkowska

Dziekan  Wydziału  Architektury  Politechniki  Warszawskiej zawiadamia, że termin publicznej obrony rozprawy doktorskiej mgr inż. arch. Joanny Pętkowskiej uległ przesunięciu. Nowa data obrony jest w trakcie ustalania.

Circular Design for Architects and Urban Planners. Students Workshop

W dniach 09-11.10.2019 miały miały miejsce warsztaty dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Circular Design for Architects and Urban Planners. Students Workshop z udziałem arch. Menno Rubbens reprezentującym holenderskie studio architektoniczne CEPEZED. 

AEC Global Teamwork 2020 - Projekt PBL realizowany na Stanford University we współpracy z WAPW

AEC Global Teamwork 2020 - Architecture Engineering Construction. Projekt PBL realizowany na Stanford University we współpracy z WAPW