Aktualności

Harmonogram wystaw studenckich w tygodniu 10-14 czerwca 2019

Zapraszamy do odwiedzania wystaw projektów studenckich a także prac artystycznych wykonanych na zajęciach na naszym Wydziale. W tym tygodniu są dostępne aż 4 wystawy: Projektowanie Wstępne; Informacyjne Środowisko Przestrzenne; Modelowanie Komputerowe; Rzeźba, Model i Rysunek Analityczny.

Zapraszamy do udziału w konkursie na formę upamiętnienia 700-lecia lokacji Kamienia.

Celem konkursu jest obiekt upamiętniający 700-lecie lokacji wsi Kamień, założonej na prawie niemieckim w 1319 roku ‒ co potwierdza zachowany do dzisiaj akt.

Nowe wystawy projektów

W tym tygodniu zapraszamy na dwie nowy wystawy projektów studenckich: 6 semestr studiów inżynierskich zaprezentuje projekty szkoły, natomiast 2 semestr studiów magisterskich zaprezentuje efekty pracy nad projektem wybieralnym PBL

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Żabicki

13 czerwca 2019 r. godz. 14:05, Sala Rady Wydziału

Gratulujemy nagrodzonym w konkursie Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”

W piątek, 24 maja 2019, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie, przy ul. Foksal 2 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w konkursie Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”, edycja 2019 przyznana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w 2018 roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.

Zapraszamy na wystawy projektów studenckich

Dzisiaj ruszają kolejne wystawy projektów. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wystaw w tym tygodniu.

Konkurs PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości! Konkurs odbywa się pod patronatem WAPW.

Obiekt Niemożliwy - Przemo Łukasik

W ten wtorek, 21 maja na naszym Wydziale odbędzie się wykład: Przemo Łukasik opowie o Obiekcie Niemożliwym w Bytomiu.

Jego projekt, pod nazwą Latarnia, polegać będzie na oświetleniu jednej z wież elektrociepłowni Szombierki. W interpretacji architekta włączenie sygnału świetlnego stanowić ma symboliczny apel o ochronę postindustrialnego dziedzictwa Bytomia. 

Studenci i absolwenci WAPW nagrodzeni w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"

Zdjęcie: OW SARP

 

Serdecznie gratulujemy studentom WAPW nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"!

Wystawy w tygodniu 13-19 maja - projekt urbanistyczny

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy projektu urbanistycznego - polityka przestrzenna - przedstawiającej projekty wykonane przez studentów 2 semestru studiów magisterskich.

Nie zastaw się, a wystaw się - relacja z warsztatów

11 kwietnia na naszym wydziale miało miejsce wydarzenie "Nie zastaw się, a wystaw się - porozmawiajmy o oddaniach na WAPW". Podczas warsztatów studenci razem z prowadzącymi zajęcia zastanaiali się jak mogłyby wyglądać wystawy i prezentacje projektów w przyszłości.

Wystawa powarsztatowa

We wtorek 7 maja 2019 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się otwarcie wystawy powarsztatowej, którą otworzyli prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i dziekan WA PW prof. Jan Słyk. Przez poprzedni tydzień studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z studentami z Architecture Association z Londynu, próbowali zmierzyć się z wyzwaniami urbanistycznymi warszawskiego Mokotowa.

Harmonogram wystaw maj-czerwiec

Powoli zbliża się czas oddań. Prezentujemy harmonogram wystaw projektów w najbliższych dwóch miesiącach.

Otwarcie wystawy po-warsztatowej

Zapraszamy na otwarcie wystawy po-warsztatowej, którą otworzą prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i dziekan WA PW prof. Jan Słyk. Przez ostatni tydzień studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z studentami z Architecture Association z Londynu, próbują zmierzyć się z wyzwaniami urbanistycznymi warszawskiego Mokotowa. Rezultaty międzynarodowych warsztatów będą przedstawione w formie wystawy.

Zapraszamy na wykład "Designing Partnership" prof. Lawrence Barth'a

Zapraszamy na wykład "Designing Partnership" prof. Lawrence Barth'a z Architectural Association School of Architecture, Londyn.Wykład w języku angielskim, audytorium 103, pierwsze piętro budynku WAPW, Koszykowa 55.

Gratulujemy nagrodzonym w konkursie 120 hours!

W tym roku konkurs 120 hours znowu okazał się szczęśliwy dla naszych studentów. 3. miejsce zajęli studenci WAPW: Natalia Ciastoń, Barbara Płonczyńska oraz Tomasz Hryciuk! Gratulujemy!

Wyniki drugiego etapu Dyplomu Roku SARP 2019

Sąd Konkursowy Dorocznej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego - Dyplom Roku 2019 za najlepszy projekt dyplomowy absolwenta, który uzyskał w 2018 roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta wyłonił 25 prac dyplomowych, które będą oceniane w trzecim etapie konkursu.

Zapraszamy do udziału w warsztatach SSAB/Ruukki Polska

Warsztaty składają się z dwóch części i odbędą się w Żyrardowie. Podczas warsztatów będzie możliowść dowiedzieć się szczegółów o materiałach firmy RUUKKI, m. in. o bardzo popularnej stali Cor-Ten ®.

We wtorek zajęcia odbywają się zgodnie z planem piątkowym

30.04.2019 (wtorek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Zapraszamy do udziału w warsztatach Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca w Poznaniu odbędzie się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a. Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. 

O architekturze: Wykład Gideon Maasland z pracowni MVRDV

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze".
Naszym gościem będzie Gideon Maasland partner pracowni MVRDV - jednej z największych holenderskich pracowni architektonicznych. 

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pietrzak

7 maja 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Międzynarodowe warsztaty projektowe z Architectural Association School of Architecture – Londyn

Wydział Architektury PW oraz AA School of Architecture we współpracy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zapraszają na studenckie warsztaty projektowe. Warsztaty projektowe mają na celu przybliżenie studentom możliwości zastosowania rozwiązań projektowych zgodnych ze współczesnymi trendami w rozwoju miast oraz wzbogacenie wiedzy i umiejętności dzięki wspólnej pracy ze studentami i profesorami jednej z najlepszych europejskich uczelni architektonicznych.

RIBA Norman Foster Scholarship

RIBA - Królewski Instytut Architektów Brytyjskich oraz Norman Foster zapraszają do udziału w konkursie stypendialnym. Wybrany student otrzyma stypendium naukowe w wysokości 7000 funtów.

Prace dyplomowe stworzone na WAPW nagrodzone w konkursie budowlanym Ministra Inwestycji i Rozwoju

Na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu wręczono trzy wyróżnienia absolwentom WAPW.