Aktualności

Zapraszamy do udziału w programie PW - Od pomysłu do projektu biznesowego

Już za tydzień  - 23 października (wtorek) rozpoczyna się kolejna edycja politechnicznego programu dla studentów PW „Od pomysłu do projektu biznesowego”. Rekrutacja do końca tego tygodnia.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Warszawa Miasto Bez Barier"

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do udziału w konferencji „Warszawa – Miasto Bez Barier”, organizowanej 16 października 2018 roku.

Otwarcie wystawy "The Vienna Model"

3 pażdziernika w Pawilonie Wystawowym Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy "The Vienna Model -  Społeczne mieszkalnictwo w mieście XXI wieku" z udziałem jej kuratorów, Wolfganga Forstera oraz Wernera Taibona.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019

Dziekan i Rada Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019.

Uroczystość odbędzie się w dniu 1 października 2018 r. o godzinie 13:30 w audytoriach 101        i 103 w Gmachu Wydziału Architektury przy ulicy Koszykowej 55.

Wykład inauguracyjny pt. "Architektura dla dobrego życia" wygłosi Pani prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz.

Zapraszamy na wystawę oraz wykład towarzyszący - "The Vienna Model"

Zapraszamy na wystawę - "The Vienna Model" - Społeczne mieszkalnictwo w mieście XXI w.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 października o godz. 18.00 w pawilonie wystawowym Wydziału Architektury.

Wykład towarzyszący pt. "The Vienna Model. Housing for the twenty-first-century-city" wygłosi dr Wolfgang Förster dnia 4 października o godz.14.00 w pawilonie wystawowym Wydziału Architektury.

Wystawa na Wydziale Architektury: "Studenci 1958 - studentom 2018"

Zapraszamy na wystawę "Studenci 1958 - studentom 2018".

Zapisy na zajęcia w systemie USOS - semestr zimowy 2018

Rejestracja w USOSweb dostępna dla absolwentów Wydziału, osoby z innej Uczelni zapisują się ręcznie na listach wywieszonych przed dziekanatem.

Zapraszamy na wystawę projektów magisterskich

Wystawa rozpoczyna się 19 września i trwa do 12 października 2018 - sala 201 (im. prof. S. Bryły).

Celem pracy teoretycznej jest wykazanie umiejętności formułowania problemu architektonicznego/urbanistycznego oraz jego analizy i wyciągnięcia wniosków możliwych do wykorzystania w procesie projektowym. 

Zapraszamy na wystawę "Okno na Waliców"

Wystawa „Okno na Waliców” jest próbą zebrania okruchów przeszłości i opowiedzenia historii trzech ocalałych kamienic przy ulicy Waliców. Jednocześnie jest spojrzeniem w przyszłość i prezentacją pomysłów młodych architektów, jak uratować te domy, upamiętnić ich losy i dać ostańcom drugie życie. 

Projekty architektoniczne zostały przygotowane przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki w Mediolanie pod okiem prof. Mario Morpurgo z Politechniki w Mediolanie i Jana Mazura z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Corocznie, w przeddzień rocznicy wybuchu  Powstania Warszawskiego na dziedzińcu WA odbywa się złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych w Powstaniu członków Batalionu Pancernego Armii Krajowej "Golski", który bronił rejonu:  Mokotowska - od placu Zbawiciela, Polna, budynków Politechniki, Emilii Plater, Lwowska, Śniadeckich i Noakowskiego. Dziedziniec WA był miejscem tymczasowego pochówku poległych.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Ewa Jarecka-Bidzińska

20 września 2018 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy do udziału w programie ATHENS

ATHENS to utworzony w 1997 roku program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Obecnie w programie uczestniczy 15 uczelni i instytucji technicznych z Austrii, Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji, Węgier i Włoch oraz francuskie uczelnie należące do grupy ParisTech „Grandes Ecoles d’Ingénieurs de Paris”.

Gratulujemy nagrodzonym w konkursie na Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA – SARP

W dniach 28 czerwca – 01 lipca br. w Berlinie odbył się tegoroczny Finał Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP wraz z towarzyszącymi mu warsztatami. Jury przyznało jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia.

Zapraszamy do udziału w ankiecie #PowiedzPW

Ruszyła kolejna edycja projektu #PowiedzPW. tym razem interesują nas opinie i doświadczenia  na temat organizacji studenckich i kół naukowych.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Łukasz Piątek

9 lipca 2018 r. godz. 11:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wystawa projektów studenckich - ”Handel jako aktywator przestrzeni - centrum handlowo usługowe w Pabianicach”

W dniu 16 czerwca br. odbył się wernisaż wystawy wybranych projektów wykonanych na naszym Wydziale na sem.11 ( 3 mgr ) w sem. zimowym w ramach ścieżki A1 pt. ”Handel jako aktywator przestrzeni- centrum handlowo usługowe w Pabianicach” 

Mateusz Mastalski - O Architekturze - Henning Larsen Architects

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze".

Harmonogram wystaw od 18 czerwca

W tym tygodniu ruszają 4 wystawy studenckie. 3 wystawy dotyczą standardowego harmonogramu i startują 18 czerwca. Ostatnia wystawa to projekty dyplomowe inżynierskie. Więcej informacji wkrótce!

Wygrana Studentów WAPW w Konkursie Architektury Ceglanej

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zdobyli podium w I edycji Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Stowarzyszenie Architektów Polskich. 

Doroczne nagrody OW SARP

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym w corocznym konkursie na najlepszą pracę dyplomową magisterską i inżynierską OW SARP!

Wydarzenie wręczenia nagród odbyło się 21 maja w ramach Tygodnia z Architekturą organizowanego przez Oddział Warszawski SARP.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. kraj. Magdalena Wojnowska-Heciak

12 lipca 2018 r. godz. 13:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Zwierzchowski

3 lipca 2018 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pieczara

19 czerwca 2018 r. godz. 13:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Agnieszka Gontarz

12 czerwca 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Eksperyment. Noc Muzeów na Wydziale Architektury

Zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów! Przypominamy, że już w najbliższą sobotę odbędzie się Eksperyment. Noc Muzeów na Wydziale Architektury !