Aktualności

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym w konkursie "Przestrzeń wspólna jest wartością"

1 grudnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU dla najlepszych prac magisterskich”. Wśród nagrodzonych prac znalazł się także projekt magisterski obroniony na naszym Wydziale Architektury!

Budżet Partycypacyjny PW z przedłużonym terminem składania projektów

Przedłużamy termin składania projektów do 15 stycznia 2019 r. Politechnika Warszawska to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wykształcenie. To również centrum wspierania ambitnych i kreatywnych osób. To właśnie dla nich nasza Uczelnia uruchomiła Budżet Partycypacyjny Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy na wykład "Współpraca inżynierów i architektów w projektowaniu mostów"

Katedra Projektowania Konstrukcji, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej zaprasza na wykład światowej sławy projektanta mostów prof. dr. hab. inż. Jana Biliszczuka pt. "Współpraca inżynierów i architektów w projektowaniu mostów" w dniu 5.12.2018 w godz. 12.14-14.00, sala 101. 

Informacja o godzinie dziekańskiej

W związku z Wydziałowym Spotkaniem Wigilijnym Pan Dziekan dr hab. inż. arch. Jan Słyk, prof. PW, ustanowił w dniu 18 grudnia 2018 r. między godziną 14:00 a 15:00 godzinę dziekańską dla odbywających się  w tym czasie zajęć dydaktycznych.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dla pracowników dotyczące prac remontowych na WAPW

Władze Wydziału zapraszają pracowników Wydziału na spotkanie informacyjne w związku z prowadzonymi pracami remontowymi na WAPW. Spotkanie odbędzie się w dniu 07 grudnia 2018 r. (piątek), o godzinie 14.30, w Audytorium 101. 

Zapraszamy na kolejny wykład - Florian Urban z the Mackintosh School of Architecture, Glasgow School of Art już w czwartek!

Czym są i jaki jest charakter "nowych kamienic" w miastach zachodniej Europy? O tym opowie Florian Urban w ten czwartek o 15.15 podczas wykładu pod tytułem "The New Tenement". 

Dostosuj profil studiów do swoich zainteresowań

Na studiach magisterskich na naszym Wydziale istnieje możliwość wyboru specjalności, w ramach której będziecie Państwo studiowali począwszy od 2 semestru. Wszystkie specjalności kończą się nadaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera architekta na kierunku architektura. 

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Tomasz Waszczuk

4 grudnia 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Karola Jankowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Katarzyna Kosk

11 grudnia 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Karola Jankowskiego

Dziekan WAPW zaprasza na wystawę dyplomów magisterskich

Wystawa dostępna w dniach 21 listopada - 14 grudnia 2018 roku w Pawilonie Wystawowym.

Zapraszamy na wykład Guido Morpurgo - The form is the content

Zapraszamy na wykład, który odbędzie się 23 listopada o 14.15 w sali 101 w gmachu Wydziału Architektury. Guido Morpurgo to włoski architekt, współtwórca inicjatywy "Waliców Project" zajmującej się problematyką dziedzictwa architektonicznego terenu warszawskiego getta. 

Absolwenci WAPW nagrodzeni w konkursie "Dyplomy dla Warszawy"!

Muzeum Warszawy po raz trzeci zorganizowało Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy” na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy.

Wśród 8 nagrodzonych i wyróżnionych prac, aż 5 zostało obronionych na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej!

Zapraszamy do do udziału w pierwszej edycji Programu Mentoringowego na Politechnice Warszawskiej

Program kierowany jest do osób aktywnych, udzielających się w organizacjach studenckich, kołach naukowych. To szansa przede wszystkim dla osób, które wyróżniają się dużym potencjałem oraz odznaczają się wysoką motywacją do pracy, ale potrzebują wsparcia od praktyków biznesu posiadających szerokie doświadczenie. Do programu zostanie zakwalifikowanych pięcioro studentów.

Studenci WAPW zdobyli II nagrodę w konkursie na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego "Skra"

Serdecznie gratulujemy zespołowi w składzie Jakub Pieńkowski, Michał Dołbniak, Dorota Ryżko, Wiktor Gago osiągnięcia II miejsca w konkursie!

Zapraszamy do udziału w programie PW - Od pomysłu do projektu biznesowego

Już za tydzień  - 23 października (wtorek) rozpoczyna się kolejna edycja politechnicznego programu dla studentów PW „Od pomysłu do projektu biznesowego”. Rekrutacja do końca tego tygodnia.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Warszawa Miasto Bez Barier"

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają do udziału w konferencji „Warszawa – Miasto Bez Barier”, organizowanej 16 października 2018 roku.

Otwarcie wystawy "The Vienna Model"

3 pażdziernika w Pawilonie Wystawowym Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy "The Vienna Model -  Społeczne mieszkalnictwo w mieście XXI wieku" z udziałem jej kuratorów, Wolfganga Forstera oraz Wernera Taibona.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019

Dziekan i Rada Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019.

Uroczystość odbędzie się w dniu 1 października 2018 r. o godzinie 13:30 w audytoriach 101        i 103 w Gmachu Wydziału Architektury przy ulicy Koszykowej 55.

Wykład inauguracyjny pt. "Architektura dla dobrego życia" wygłosi Pani prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz.

Zapraszamy na wystawę oraz wykład towarzyszący - "The Vienna Model"

Zapraszamy na wystawę - "The Vienna Model" - Społeczne mieszkalnictwo w mieście XXI w.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 października o godz. 18.00 w pawilonie wystawowym Wydziału Architektury.

Wykład towarzyszący pt. "The Vienna Model. Housing for the twenty-first-century-city" wygłosi dr Wolfgang Förster dnia 4 października o godz.14.00 w pawilonie wystawowym Wydziału Architektury.

Wystawa na Wydziale Architektury: "Studenci 1958 - studentom 2018"

Zapraszamy na wystawę "Studenci 1958 - studentom 2018".

Zapisy na zajęcia w systemie USOS - semestr zimowy 2018

Rejestracja w USOSweb dostępna dla absolwentów Wydziału, osoby z innej Uczelni zapisują się ręcznie na listach wywieszonych przed dziekanatem.

Zapraszamy na wystawę projektów magisterskich

Wystawa rozpoczyna się 19 września i trwa do 12 października 2018 - sala 201 (im. prof. S. Bryły).

Celem pracy teoretycznej jest wykazanie umiejętności formułowania problemu architektonicznego/urbanistycznego oraz jego analizy i wyciągnięcia wniosków możliwych do wykorzystania w procesie projektowym. 

Zapraszamy na wystawę "Okno na Waliców"

Wystawa „Okno na Waliców” jest próbą zebrania okruchów przeszłości i opowiedzenia historii trzech ocalałych kamienic przy ulicy Waliców. Jednocześnie jest spojrzeniem w przyszłość i prezentacją pomysłów młodych architektów, jak uratować te domy, upamiętnić ich losy i dać ostańcom drugie życie. 

Projekty architektoniczne zostały przygotowane przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki w Mediolanie pod okiem prof. Mario Morpurgo z Politechniki w Mediolanie i Jana Mazura z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Corocznie, w przeddzień rocznicy wybuchu  Powstania Warszawskiego na dziedzińcu WA odbywa się złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych w Powstaniu członków Batalionu Pancernego Armii Krajowej "Golski", który bronił rejonu:  Mokotowska - od placu Zbawiciela, Polna, budynków Politechniki, Emilii Plater, Lwowska, Śniadeckich i Noakowskiego. Dziedziniec WA był miejscem tymczasowego pochówku poległych.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Ewa Jarecka-Bidzińska

20 września 2018 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego