Aktualności

Studenci Wydziału Architektury nagrodzeni w "Konkursie dla Młodych Architektów"

W zeszłym tygodniu odbyła sie Gala Builder of the Future. W trakcie wydarzenia odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Konkurs dla Młodych Architektów". Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Nowe wystawy projektów w tym tygodniu

Już dziś rozpoczynają się dwie wystawy projektów studenckich!

Gmach Wydziału zamknięty od piątku 15.06.2018 od godz. 16.00

W związku z egzaminami wstępnymi gmach wydziału będzie zamknięty dla pracowników oraz studentów od piątku 15.06.2018 od godz. 16.00

LOGO HR EXELLENCE IN RESEARCH

Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała inicjatywę PW dotyczącą wdrożenia Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych, warunkującego otrzymanie przez Politechnikę Warszawską logo HR Excellence in Research (logo HR).

Harmonogram wystaw semestralnych w tym tygodniu

Dzisiaj rozpoczyna się wystawa studentów 2 semestru studiów inżynierskich!

Zmiany w logowaniu (dotyczy Studentów PW) / Login changes (applies to WUT Students)

W związku z rozwojem zintegrowanej platformy informatycznej Uczelni (decyzja nr 1/2018 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 3 stycznia 2018 r. w sprawie centralizacji usług podnoszących bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych Politechniki Warszawskiej), pojawiła się konieczność ujednolicenia formatu loginów w centralnych systemach Politechniki Warszawskiej.

Diagnoza bieżących i perspektywicznych kierunków prac badawczo-rozwojowych w PW

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW opracuje katalog promujący zespoły prowadzące prace B+R w Politechnice Warszawskiej. 

Galeria

Galeria projektów

Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie - gratulacje dla nagrodzonych!

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych w konkursie na Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie.

Pożegnanie

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi
ŚP.
Dr inż. JANUSZA KOTWICY

Nauczyciela Akademickiego; emerytowanego Adiunkta Wydziału Architektury, wieloletniego Pracownika badawczo-dydaktycznego

Katedry Projektowania Konstrukcji, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej;

Autora wielu publikacji naukowych z zakresu konstrukcji drewnianych, w tym monografii pt. „Konstrukcje drewniane w budownictwie tradycyjnym” wydanej przez Wydawnictwo Arkady Sp. z o.o.; cenionego dydaktyka, sumiennego i rzetelnego Pracownika, życzliwego Człowieka.

W Zmarłym tracimy niezwykle zasłużonego i Wielce Szanowanego Kolegę,

który pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci.

Najbliższym i współpracownikom śp. Doktora składamy wyrazy współczucia
Koleżanki i koledzy
z Katedry Projektowania Konstrukcji, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej
Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą w czwartek 23.06.2022 r. o godz. 1040 w kościele pod wezwaniem Św. Wincentego (drewnianym) na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

.

 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 29.10.2020 roku zmarł w wieku 93 lat

Prof. nzw. dr hab. inż. arch.

Stanisław Andrzej Tobolczyk

Emerytowany profesor Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Dyrektor Instytutu Projektowania Architektonicznego w latach 1975-1978, kierował Zakładem Projektowania Architektonicznego w 1978-1981 r.

Wizytujący profesor w Iowa State University w 1975 r. Zatrudniony od 1955 r. w kilku biurach projektowych, m.in. w Metroprojekcie, a następnie kierując własnym biurem ABM zaprojektował wiele obiektów przemysłowych, biurowych, użyteczności publicznej oraz osiedli mieszkaniowych.

W latach 1986-89 był członkiem Rady do Spraw Mieszkaniowych przy Radzie Ministrów oraz członkiem Techniczno-Ekonomicznej Rady przy Prezydencie Miasta st. Warszawy.

 

Żegnamy Go z wielkim żalem

 

Dziekan, współpracownicy, Rada Wydziału i społeczność akademicka

Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

 

Środa za piątek

13.11.2020 r. (piątek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w środę

Zał. 1

Pobierz plik (pdf, 317,04 kB)

Zał. 2

Pobierz plik (pdf, 305,45 kB)

Zał.. 3

Pobierz plik (pdf, 216,66 kB)

Konkursy: „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA zapraszają studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej  do wzięcia udziału w dwóch konkursach: Konkursie architektonicznym „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz w Konkursie na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Termin przesyłania zgłoszeń 16 KWIETNIA 2021 r.

New article

14 sierpnia 2021 roku zmarła wieloletnia nauczycielka akademicka naszego Wydziału mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 27 sierpnia o godz. 13:00 w kościele Świętej Trójcy przy Pl. Małachowskiego 1.

Wroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów 2021/2022

Serdecznie zapraszamy Absolwentki i Absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z roku akademickiego 2021/2022 na uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów. Uroczystość odbędzie się w dniu 20 maja 2023 r.

Innowacje dydaktyczne - OTWARCIE III KONKURSU

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej ma przyjemność ogłosić III Konkurs na granty dydaktyczne w Politechnice Warszawskiej. Szczegółowe zasady konkursu określa Regulamin stanowiący załącznik do decyzji Rektora nr 148/2023 r. z dnia 13 czerwca 2023 r. oraz informacja konkursowa

Szkoła Letnia w Olsztynie - 3 wolne miejsca!

Możliwość udziału w badaniach nad miastami Warmii i Mazur, praca w 3-osobowych  interdyscyplinarnych zespołach, warsztaty ze specjalistami, współpraca z samorządami, udział w publikacji. Wyjazd w terminie 16-27 sierpnia. Zakwaterowanie i wyżywienie finansowane przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Zgłoszenia i pytania proszę kierować do dr Justyny Zdunek-Wielgołaskiej na adres justyna.wielgolaska@pw.edu.pl

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Anna Piętocha

10 kwietnia 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Kilanowski

8 maja 2018 r. godz. 12:30, audytorium im. Karola Jankowskiego

Laureaci Nagród Ministra z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wręczył nagrody w tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Ministra. Nagrody w czterech kategoriach odebrało 36 laureatów za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Drugą z nagród przyznano za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.